Małomiasteczkowy

Projekt „MAŁOMIASTECZKOWY” jest owocem naszych wieloletnich doświadczeń.  W ramach realizacji przeprowadzamy:

  1. Akcje testowania w różnych powiatach województwa kujawsko – pomorskiego,

w których nie funkcjonuje stacjonarne  PKD i aby wykonać anonimowo test na HIV trzeba dojechać kilkadziesiąt kilometrów. W związku z tym mieszkańcy (szczególnie z małych wiosek często nie decydują się na wykonanie badań). Skoro trudno Wam dotrzeć do nas, to my przyjedziemy do Was. Na miejsce pojedzie zespół (pielęgniarka i doradca) z całym sprzętem potrzebnym do wykonania badań według wszelkich procedur obowiązujących w PKD. Anonimowo, bezpłatnie, z poradnictwem przed i po testowym. Jeśli chcecie wiedzieć kiedy będziemy u Was, lub macie inne pytania piszcie do nas parasoltorun@gmil.com

  1. Testowanie w stacjonarnych ośrodkach leczenia uzależnień

Do każdego z ośrodków przyjeżdża zespół (pielęgniarka i 2 doradców) z całym sprzętem potrzebnym do wykonania badań i według wszelkich procedur obowiązujących w PKD przeprowadzimy akcje testowania. Testowanie jest poprzedzone warsztatem dla wszystkich pacjentów ośrodka i  chętnych pracowników. Ma on na celu wspólne szacowanie ryzyka zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Ponadto  w ośrodkach zostawimy do dyspozycji pacjentów materiały edukacyjne i ulotki dotyczące HIV/AIDS I innych chorób przenoszonych drogą płciową. Materiały te będą też służyć następnym pacjentom.

Następnie dla wszystkich chętnych, w ich miejscu pobytu, przeprowadzamy akcje testowania z zachowaniem procedur obowiązujących w PKD. Anonimowo, bezpłatnie, z poradnictwem przed i potestowym. Będziemy wykonywać szybkie testy (HIV, HCV, kiła), a jeżeli wyjdzie wynik dodatni to będziemy taką osobę kierować do dalszej diagnostyki do stacjonarnego PKD lub bezpośrednio do Poradni Chorób Zakaźnych.

Te działania są możliwe dzięki wsparciu