Kim jesteśmy

Jako Fundacja Parasol jesteśmy zaangażowani w testowaniu bezpłatnym, anonimowym i bez skierowania, pod kątem HIV, HCV i kiły. Realizujemy to zadanie w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych w Toruniu i Bydgoszczy.
Ponadto dbamy o podnoszenie świadomości społecznej na temat znaczenia regularnego testowania, możliwościach zapobiegniu zakażeniom chorobami przenoszonymi drogą płciową i profilaktykę.

Nasz zespół skupia się na propagowaniu badań, dbałości o zdrowie i poszerzaniu wiedzy na temat HIV. Z pasją i zaangażowaniem działamy, aby podnieść świadomość społeczeństwa na temat znaczenia regularnych testów oraz profilaktyki. Poprzez edukację i działania informacyjne staramy się zmniejszyć stygmatyzację związana z zarażeniem wirusem HIV i promować podejście oparte na wiedzy i empatii.
Działamy również w obszarach związanych z tematyką zdrowia psychicznego, uzależnień, rodzicielstwa i pomocy rodzinom, rozwoju osobistego. Organizujemy warsztaty, grupy wparcia, zajęcia dla rodziców w duchu Rodzicielstwa bliskości.

Angażujemy się w działalność pomocową i edukacyjną, którą realizujemy poprzez prowadzenie wielu projektów. Nieustannie staramy się poszerzać naszą ofertę. Obecnie możecie Państwo uczestniczyć w programach:

„MAŁOMIASTECZKOWY”: Inicjatywa skupiająca się na zapewnieniu dostępu do anonimowych i bezpłatnych testów na HIV, HCV i kiłę w mniejszych miastach i miasteczkach, gdzie brakuje stacjonarnych Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych.
„Dobrze zaopiekowani”: Inicjatywa zapewniająca wsparcie dla osób zakażonych HIV oraz ich rodzin i bliskich, osób uzależnionych od seksu, alkoholu lub narkotyków, a także z zaburzeniami lękowymi. Projekt oferuje usługi takie jak porady prawne, wsparcie psychologiczne i prawnika, terapię uzależnień oraz opiekę mentorską dla osób zakażonych HIV.
„Bliżej siebie”: Projekt ten skupia się na budowaniu silniejszych więzi rodzinnych i na profilaktyce uzależnień poprzez organizowanie warsztatów, wykładów i spotkań dla rodziców. Projekt stawia sobie za cel wspieranie młodych rodziców w radzeniu sobie z trudnościami wychowawczymi oraz integrację środowiska rodzinnego.

Nasz zespół

Andrzej Olczyk

Psycholog, socjolog, specjalista terapii uzależnień

Kamila Olczyk

Psycholog, terapeuta

Krzysztof Gierlotka

Specjalista w zakresie chorób zakaźnych

Wiesława Chudobińska-Kula

Diagnosta laboratoryjny, doradca HIV, AIDS

Barbara Jedwabska

Ratownik medyczny

Joanna Gałaj

Specjalista psychoterapii uzależnień

Marlena Sowińska

Pracownik biurowy, punkt informacyjny

Artur Muras

Street-walker

Piotr Jedwabski

Psycholog, doradca HIV, AIDS

Nasze wartości

Co nas napędza

Zrozumienie

Do każdej osoby podchodzimy z empatią i zrozumieniem, oferując wsparcie i opiekę bez osądzania.

Wsparcie

Jesteśmy oddanymi orędownikami promowania edukacji, profilaktyki i regularnych testów w celu zwalczania stygmatyzacji i nieporozumień związanych z HIV.

Wspólna siła

Wzmacniamy jednostki poprzez wiedzę i świadomość, pracując nad budowaniem społeczności, która stoi razem ze współczuciem i wsparciem.

Badaj się!

Zrób test na HIV, HCV i kiła już dziś.

mBank  90 1140 2004 0000 3502 8202 5222
REGON:  368350255